Jakou ale jinou barvu vybrat?

18. srpna 2016 v 18:18 | Imaginární přítelkyně |  Životní sitcom
Po dlouhé době jsem se chtěla ke svému blogu vrátit. Chybělo mi to. Za ten rok a půl jsem psala spíše do šuplíku, ale nevypisovala jsem se ze svých myšlenek a názorů. Většinou jsem všechno zakomponovávala do svých příběhů, opět jsem se snažila o tvorbu, kterou jsem dříve zanechala.

Když jsem se ale konečně rozhodla znovu oživit své alter ego Imaginární přítelkyni, něco mi strašně vadilo. Byl to vzhled tohoto blogu. Černý, nijaký. Což o to, černou mám ráda a dříve to k mým myšlenkám a pocitům opravdu sedělo, ale dnes... Už se nechci utápět v černé, nechci, aby se moji čtenáři utápěli v černé. A hlavně, aby tento blog a jeho texty se utápěly v černé. Navíc se to hůře četlo.


Jakou ale jinou barvu vybrat? Bílá by byla nejjednodušší, Text je čitelný krásně, nemusím ani příliš přemýšlet nad barvou písma, když budu chtít, mohu ji měnit jak ponožky a přesto se nemusím bát případného neladění. Pruhované, kostkované, putíkované... Cokoli si jen budu přát.

Jenže s bílou je potíž. Když narázím na bíou stránku, většinou mám pocit, že se mi správně nenačetla. Tak jak tedy docílit toho, aby tento dojem nevyvolával i můj blog?

S tímto problémem jsem se naštěstí vypořádala a řekla bych, že i dobře poprala. Navíc stránka získala i na barevnosti a veselosti, což je jistě plus. Ale s odpovědí na jednu otázku přišla otázka druhá: Jakou barvu vybrat?

Víte, mám ráda barvičky. Fialová, modrá, zelená, žlutá, oranžová, červená. Ne, počkat, ono je to naopak - tak znovu: Červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová. Barvy duhy, spektrum viditelného světla, veselost a hravost sama. Tak kterou?

Modrá je všude, na každém rohu. Každý má rád modrou, už je to ohrané. A to já nerada.
Na fialové jsem závislá, nějakým způsobem mě hypnotizuje. Ale ze stejného důvodu, proč jsem se rozhodla nevymalovat si pokoj na fialovo, jsem ji zamítla i tady. Nechci, aby se pro mě stala až příliš otravnou.
Zelenou nemám příliš ráda, ani nevím proč. Ale rozhodně je to dostačující důvod ji vyloučit.
Červenou bych brala, červená je skvělá barva. Ale podněcuje vztek, navíc je příliš křiklavá, pokud člověk vybere špatný odstín. Ale především, agresivní jsem dost i bez rudého hadru na býka.
Žlutá má ohledně křilavosti podobný problém jako červená. Tmavá žlutá není zase přiliš pěkná, přechází do hnědé a tu nemusím.
U oranžové pak mám problém najít hezký odstín.

Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest... Mám pocit, že mi došly barvy. Ještě bych mohla popřemýšlet nad tou červenou, ale nevím, nevím... A co takhle to vyřešit jako při výběru vhodného nátěru mého pokoje? Takovou žlutou s nádechem oranžové? Podobnou barvu už jsem jednou na svém dřívějším blogu měla. A líbila se mi, vlastně mi už celkem chybí...

Takhle nějak probíhal výběr správného pozadí. Jenže tím to neskončilo. Musela jsem popřemýšlet nad zbytkem. Především tedy obzvláštnit vrchní část stránky. Ale nejsem grafik, pro mě grafické programy znamenají Malování a Word. A možná byste se divili, co všechno se mi už s těmito dvěma pomocníky podařilo vytvořit. Ale hlavně jsem nechtěla používat cizí obrázky nebo fotky. Tak co bych zmohla?

Přechod jednotlivých barev je sice jednoduchý, ale celkem efektivní, elegantní a příjemný na oko. Vlastně tímhle vším jsem docílila přesně toho, čeho jsem docílit chtěla - jednoduchosti, přehlednosti.

Myslím, že tímto jsem úkol splnila. Vytvořila jsem blog, na kterém se mi bude příjemně psát a polemizovat nad smyslem bytí PET lahví.

A tak se po dlouhé době může konečně vrátit vaše
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Přelidněno Přelidněno | Web | 19. srpna 2016 v 15:14 | Reagovat

Žlutá je optimistická a veselá, tak ať se ti dobře píše :)

2 Hana Hana | Web | 20. srpna 2016 v 8:55 | Reagovat

Krasne, vic takovych blogu 😊

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama