Rudá je prostě cool

9. prosince 2014 v 10:01 | Imaginární přítelkyně |  Vzpomínky na internet
Nákupní centra a obchody už nám hlásí, že za chvíli jsou tu Vánoce. Vážně, taková Vaňkovka v Brně to dávala najevo už na konci října. Měli byste si sakra konečně uvědomit, že v této době máte mít vánoční náladu, klid v duši, být na všechny jak lízátko a hlavně nakupovat! Proč jste to ještě nepochopili?
Ostatně, Facebook Vám k tomu dopomůže. Tedy, jestli ho vůbec máte a navštěvujete ho dostatečně často. Jestli ne... Mno, pak jako byste neexistovali a nějak se nemáme o čem bavit. Běžte se raději zavřít do jeskyně a zavřete za sebou dveře od civilizace.

A my ostatní pokračujeme.
Facebookem se už nějakou dobu rozléhá vánoční nálada. Ne, dobrá, to není pravda. Nebo alespoň já mám "přátele", kteří mají plnou hlavu zápočtů, zkoušek, projektů a pařeb, takže Vánoce se do jejich mozků už nevejdou. Až na jedinou vtipnou připomínku.
Už pár dní se po této sociální síti rozléhá právničina, která nám připomíná, že dospělí jsou vlastně jen namnožení satani, které by měli zavřít do vězení, dokud nezčernají. Všechny. Do jednoho. Jsou to zločinci první třídy a jejich hrůzostrašné činy musí být potrestány.
Zákony jsou platné pro všechny. Proč tedy tyto zločiny prováděné na ubohých nevinných dětech jim prochází a ještě je média podporují?
Nejdříve jsem onen výčet "vánočních zločinů" viděla v textové podobě, kterou si někdo dal do statusu. Poté jako bílý obrázek s Vánočním rámečkem. I tato obdoba byla celkem přijatelná, ač je tento vtip už starý tak, že pamatuje i na diskety (nemusíte se bát na odkaz kliknout, wikipedie s vysvětlením se Vám otevře v novém okně). Ale pak přišlo tohle:


Ne, nepřepíši Vám ten text (pro ty, kteří ho ještě neznají), protože... Protože jsem strašná svině a užívám si utrpení druhých. To je další důvod, proč píši tento článek. MUHEHEEE!!
Zajímalo by mě, jestli to autor opravdu nevidí. Ehm, onu dokonalou čitelnost, skvělé očím líbivé pozadí, které s oním černým písmem vytváří perfektní kontrast, že Vás přímo vybízí si text přečíst. A samozřejmě nesmíme zapomenout na kvalitu v HD rozlišení, která nejlépe vynikne na velké ploše, představovala bych si nejméně plátno v kině. Ano, tam by se měl tento obrázek promínat místo reklam. Protože tohle - tohle je umění moderních technologií a počítačových dovedností!
A pak se člověk zeptá: Proč? Proč-
Eh, chtěla jsem tu otázku rozvést, ale nemám slov. Myslím, že otázka "Proč?" vypovídá za vše a není potřeba dalšího doplnění.

Tento obrázek mi připomněl moje krásná léta na základní škole. Přesněji v devátém ročníku.
V informatice jsme se učili vytvářet webové stránky. Tedy, příliš zjednodušeně, aby se dali použít. Ale nějaké základy jsme získali a i to se počítá. Já patřila mezi ty, kterým to šlo opravdu dobře, i když nás takových nebylo mnoho. Má spolužačka mě požádala o pomoc. A tehdy jsem zažila šok. Tmavě zelené pozadí (čti vyblitě tmavě zelené pozadí) a písmo obdobné barvy, jako je pozadí na obrázku výše. Perfektně čtivá kombinace! Mělo to však háček - sotva se mé oči na obrazovku jejího počítače podívaly, škrábaly se ven z důlků a chtěly spáchat sebevraždu. Nejúžasnější na tom bylo, že i když jsem spolužačku na onen fakt upozornila, tvrdohlavě si stála za tím, že se jí to tak líbí a že s tím nic dělat nebude. Ano! Člověk by si měl stát za svými názory! Palec nahoru!
A jaké z toho plyne ponaučení?
Co na tom, že je text nečitelný nebo barevná kombinace dopomáhá k slepotě, důležité je, aby daný objekt vyčníval a křičel z počítačových a mobilních obrazovek. Mno a samozřejmě o kvalitu už vůbec nejde. Nejlépe, pokud ji schválně snížíte, protože tak to zaujme ještě víc!
Takže se řiďte touto radou a spamujte Facebook.

Vaše
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama