Vánoce každý den?

2. listopadu 2014 v 16:49 | Imaginární přítelkyně |  Vzpomínky na internet
Včera jsem psala článek, na který mě přivedlo video Martina Roty s názvem "Tagy". Jen tak mimochodem jsem se zmínila i o zahlcenosti youtube asky. Dnes bych chtěla mluvit o dalším typu videí, kterých sice (naštěstí) není tolik, o to nezajímavějšími mohou být.
Narážím na unboxingy, nebo také rozbalovačky, jak si autoři název videí často rádi počešťují. Je totiž velice zábavné půl hodiny (někdy i více) sledovat, jak si youtuber rozbaluje balíček plný sladkostí, her, sladkostí, kondomů, chipsů, plyšových medvídků a v neposlední řadě sladkostí.

To si tak divák jednoho dne řekne: "Hoggy je tak úžasnej, miloučkej, roztomiloučkej, kjůt, já mu pošlu nějaký nezapomenutelný balíček!" a naběhne do první "sámošky", co má u domu. A protože se jeho oblíbený youtuber jednou zmínil, že má rád kyselé žížalky, nakoupí mu rovnou dvacet balíčků. Samozřejmě nemůže chybět energiťák, nějaká videohra, kterou dotyčný dostal k Vánocům a s těžkým srdcem se jí bude vzdávat, ale pro svého miláčka přece všechno...
Mno a tak vytvoří v celku neosobní balíček, vrazí do něj ještě dopis, jak tvorbu dotyčného sleduje už týden (samozřejmě všechny videa zhltnul jedním dechem!) a že je to nejúžasnější youtuber a že si zaslouží víc odběratelů než Gogo a Ray William Jonson dohromady.
Pošle svůj výtvor na známou adresu a dalších několik dní/týdnů nedělá nic jiného, než neustále mačká F5 na youtuberově kanále. To nové video se tam přece musí každým dnem objevit! A taky že ano. Přiznám se, absolutně netuším, jak dlouho trvá od prvního kroku diváka z pošty, než video spatří světlo světa. Takže věřím, že pro fanouška toto období musí být strašným utrpením. Ale jednou se konečně dočká. Může si užít své asi 3 minuty slávy, kdy autor rozdělává jeho balíček a s nahraným úsměvem děkuje, jak je to strašně úžasné, že se mu konečně podařilo zaplnit celý sklep kyselými rybičkami a že jeho rodina, kamarádi ani okolní bezdomovci poslední dobou nejí nic jiného a strašně si to užívají...

Dobrá, dobrá, ale teď vážně. Na touze poslat balíček není nic špatného. Těch pár odstavců výše byla jen taková nadsázka pro pobavení. Taková ukázka toho, jak to asi vidím já.
Věřím, že youtubeři mají určitě radost z (téměř) každého balíčku, který dostanou. Obzvlášť, pokud si s tím někdo dá práci a třeba něco hezkého nakreslí, vytvoří. A i každé slovo v dopisech je musí zahřát u srdce. Ne, vážně, na jejich místech bych měla radost i z těch, které by mě posílaly rovnou do análních míst, protože i kvůli nim někdo musel dát deset korun za známku. ;)
Pokud si však náhodou někdy zapnu nějaký unboxing, v duchu (i nahlas) si říkám: Jako vážně? Vážně někdo pošle youtuberovi balík plný jídla a pití, které se dá koupit na každém rohu, v hodnotě i dvou stovek korun?
Když někdo chce poslat dopis, dárek (ať už svoje dílo nebo třeba něco, co souvisí s adresátorovými zájmy), je to krásné gesto. Asi jen tak nezapomenu na unboxing Kyo, která dostala Bajky barda Beedlyho a při natáčení se rozbrečela. To bylo krásné video a úžasná reakce. Jasně, ne každý si může dovolit posílat dárky, které vyrazí dech (nebo nemá na to dostatečnou fantazii), ale posílat sladkosti mi přijde...divné. Proč? Z jakého důvodu? To snad chcete naznačit, že na svého youtubera žárlíte natolik, že si přejete, aby ztloustnul?
Když už zůstaneme u youtuberky Kyo, mám pocit, že to byl její první unboxing, kde jí někdo poslal peníze. Krásnou papírovou nefalšovanou dvoustovku. Kyo z toho byla celkem vyjevená, ale popravdě...Mě to moc nepřekvapilo. Vždyť ony jiné balíčky pro youtubery nebudou mít o moc menší hodnotu. A to počítám jen ony dárky pro žaludeční šťávy.
Mno ale nebudeme šťourat do fanoušků, trochu popíchneme i samotné youtubery.
K čemu jsou sakra ty unboxingy? Že youtubeři chtějí poděkovat svým fanouškům za balíčky? Eh, to je opravdu štěstí, že se o nich zmíní v půlhodinovém videu, kde čtou jeden dopis za druhým (ve většině případů mají dost stejný obsah a málokdy je v psaních něco, čím vybočují) a stále dokola děkují za potraviny.
Podle mně to nejlépe vyřešil Hoggy. Zkrátil tento typ videí na cca pět minut, s balíčkama dělá blbosti a celé rozbalování pojal s humorem. Ukázal jen nejzajímavější záběry a na konec videa dal jména všech, kteří mu poslali balík, i když se třeba do videa vůbec nedostali. Podle mě je to lepší poděkování než například to, co předvádí Stejk. Takové video si pustí mnohem víc lidí, protože je prostě zajímavé. A krom toho - balík posíláme, abychom udělali autorovi videí radost a tímto způsobem může alespoň vytvořit další super show.

A proč tohle vlastně píšu? Jak už jsem se zmínila, Stejkovy unboxingy přeskakuji, ač jinak patří mezi mé nejoblíbenější youtubery. Včera mi však kamarádka poslala odkaz na jeho nejnovější unboxing, kde rozbaloval její balíček s dopisem (ne, ten balíček se o moc nelišil od toho, co jsem popsala výše). V dopise mimo jiné bylo psáno, aby mě Stejk pozdravoval. Co k tomu dodat. Nijak zvlášť mě to nepotěšilo. Jasně, byla jsem ráda, že si na mě kamarádka vzpomněla, ale jeho pozdrav mě u srdce rozhodně nezahřál. Jak by taky mohla taková mimochodem prohozená poznámka uprostřed videa. Jasně, vždyť ani netuší koho pozdravuje a snad v každém dopise jsou minimálně tři lidi na pozdravování. Což je další věc, co absolutně nechápu a vždy nad tím kroutím hlavou.

Mno příště už snad kritizovat nebudu, i když mě to opravdu baví. Nebo alespoň nebudu kritizovat youtubery a jejich fanoušky a diváky. A nebo...
A nebo taky jo.

VašeP.S.: Co mě opravdu, ale opravdu nadchlo, byl plyšový Nejfake. Tomu říkám alespoň dárek a překvapení pro autora!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama