10 rozdílů mezi holčičkou a dámou

4. listopadu 2014 v 21:05 | Imaginární přítelkyně |  Vzpomínky na internet
Každý, kdo sleduje Raega na Facebooku, ví, jaký typ příspěvků většinou vytváří. O lásce, o tom, jak by se kluk měl k holce chovat, jak by se měla holka chovat ke klukovi, jak vidí vztahy a tak dále a tak dále...
Dřív mi ty na Facebookovou zeď dlouhé texty přišly zajímavé, většinou jsem souhlasila a přiznám se, že jako většina jeho fanynek jsem se nad nimi rozplývala. Dnes už to vidím trochu střízlivěji (jako snad všechno). Je to zvláštní, ale teď už mi ty "kecy" přijdou dost naivní. Často přemýšlím, jestli to autor myslí upřímně, nebo to všechno píše kvůli fanynkám. Chtěla bych věřit, že myslí opravdu vážně, ale nějak mi to nejde.
Ale to není důležité. Alespoň ne teď a pro tento článek. Dnes se zaměřím na jeden jeho příspěvek, který mě celkem překvapil a vyvodil ve mně různé emoce. Ať si o Raegových myšlenkách myslím své, většinou dávají smysl a jsou relativně rozumné. Tentokrát se mu to opravdu nepovedlo. Pojďme se podívat na jeho seznam 10 rozdílů mezi holčičkou a dámou ve vztahu.

1. Holcicky chtěj bejt krasny nonstop. Dama to umí ukazat ve správný okamžik.
Mno, řekla bych, že každá holka chce být krásná pořád. Ale je pravda, že některé dívky dokáží být extrémě okouzlující, pokud chtějí. Dobrá, dejme tomu, že to tak bylo myšleno, nic proti tomuto bodu nenamítám.
2. Holcicka chce, aby bylo po jejim a říkalo se tomu kompromis. Dama chce štěstí pro obě strany bez egotripu.
Ani k tomuto bodu nemám co říct.
3. Holcicky soutěži o to, kdo koho klofne driv.Dama si je vědoma své hodnoty dávno predtim než to ty cuchty napadlo.
Mno tak kluky se snaží "klofnout" snad jen opravdu mladičké dívky školou povinné. A pak snad jen pokud jde o sex.
4. Holcicky pomlouvaj, stěžují si nahlas, provokují.Dáma mluví tak, aby každá jeji věta mela význam vytesaného napisu do zdi.
Jasně. Takže vše, co pravá "dáma" vyřkne, je smysluplné a dospělé. Ne, dámy nepotřebují si s kamarádkou či kamarádem jen tak pokecat o blbostech, o oblíbených filmech, prostě bezstarostně. Mnoo...jelikož ve správném vztahu by dva měli být zároveň i nejlepšími kamarády, pokud by se holka řídila tímto bodem, asi by si s ní přítel moc nepokecal.
5. Holcicky maji kandidáty do vztahu - kamarády, kteří je utesujou, kdyz je na svět zlý. Dámy nepotrebujou útěchu, dávají ji druhým.
Tak toto je největší pitomost. Opravdu, toto je bod, který mě přiměl napsat tento článek. Tohle nemůže Raego myslet vážně. Neznám člověka, který by nepotřeboval občas útěchu. Nejen holky, ale i kluci. Občas prostě přijde chvíle, kdy daná osoba nezvládne nátlak osudu. Tímto chce autor naznačit, že vyspělá žena nemá nárok na smutek? Na občasné slzy, občasný pesimismus, kdy se jí prostě sesype svět? Achjo, to je nechutně stupidní kec.
6. Holcicky flirtujou, laskujou a jsou okate sympatické důležitým lidem. Dámy patří mezi důležité lidi.
Aha, takže dáma se egoisticky považuje za nadřazenou ostatním, za někoho, kdo si zaslouží pozornost. Jop, tak to jo..
7. Holcicky mluví o sexu, praci, o iphonech nebo BMW. Dámy mluví o všem, tak aby jim i holcicky rozuměly.
Mnoo....přiznám se, že nějak nepobírám, co tím autor myslel. Ale teoreticky (i když to tak autor určitě nemyslel) by se to dalo vyložit tak, že dáma prostě mluví co nejjednodušším způsobem a o co nejjednodušších tématech, aby jí rozumněli opravdu všichni. Ehm, to nevím, jestli je úplně výhoda.
8. Holcicky sveho chlapa berou jako zdroj - zdroj zábavy, financí, citu, bezpečí a pohodlí. Dámy potřebuji muze, aby v nich tu damu viděl.
Aaaha. Toto mi vykouzluje v mysli takovou zajímavou představu... Chlap chodí po různých večírcích, obchodních večeřích a podobných akcích. Mno a potřebuje nějakou slečnu, která se umí společensky chovat. Ale jinak... Jak už jsem poznamenala, partneři by měli být zároveň nejlepšími přáteli. A o čem jsou přátelé, když ne o zábavě? A jak si kluk vybírá potenciální přítelkyni? Přece podle toho, jak se v její společnosti cítí, jestli si s ní rozumí. Prostě aby jeho život byl zajímavější, pestřejší, jednoduše zábavnější. Tak proč slečna by si měla partnera vybírat jinak? A každý od partnera očekává opětování citů. A ještě do třetice - zůstali byste ve vztahu, ve kterém byste se necítili pohodlně?
9. Holcicky slibujou, mluví a nesplní. Dámy to říkají, tak jak to je. Vzdycky.
Jasně, sliby by se plnit měly. Ale kdo nikdy nelže? Zastávám názor, že některé lži jsou spíše k užitku než ke škodě. Obzvlášť, když by pravda mohla toho druhého bolet.
10. Holcicky v krizi spoléhají na tatínky, rodiny nebo manžely. Dámy umí krizím předejít.
Každého může krize zastihnout nečekaně a nepřipraveného. Ne všem krizím můžeme nebo jsme schopni předejít. Samozřejmě pak záleží, jak se kdo ke dané situaci postaví.

Sečteno, podtrženo, onen výčet mi připomíná stroje. Téměř bez citů, emocí, bez možnosti zábavy, bez reálného zajímavého života. Dokonalá žena přes kopírák, vhodná do každé společnosti. Blahopřeji, tomu opravdu říkám kvalitní názor.
Ale než se stát tímto netvorem z výčtu, raději budu navždy holčičkou. A ano, flirtuji ráda a nestydím se za to.

Vaše
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama