Listopad 2014

Facebook mění podmínky... a lidská hloupost se stupňuje

30. listopadu 2014 v 22:06 | Imaginární přítelkyně |  Vzpomínky na internet
Téměř každý v dnešní době využívá sociální sítě (ano, sociální síť je i e-mail, věřte-nevěřte!) a ve většině případů se jedná především o Facebook. Určitě i vám nedávno zasvítila červená jednička (či vyšší číslo) u upozornění. Po jeho rozkliknutí na nás čekala zpráva: "Používáním našich služeb k 1.lednu 2015 vyjadřujete svůj souhlas k aktualizovanými podmínkami, bla, bla, bla."
Nikoho z nás to netěší, mně je to upřímně celkem u černé díry v tunelu, protože snad každý víme, že Facebook prodává naše údaje FBI, CIA a dalším iluminátským organizacím, protože prostě může. Amerika.
A teď bude naše údaje ještě prodávat reklamním společnostem, abychom mohli získávat lepší, úžasnější, dokonalejší, zkrátka naprosto cool reklamy vyrobené nám na míru. Máte rádi růžové poníky s puntíkama? Od ledna jich budete mít plný Facebook. Co se vám na tom nelíbí? Mně to přijde naprosto skvělé! Jen teda moje peněženka protestuje, ale kdo by ji poslouchal...

Žárlivost

25. listopadu 2014 v 21:48 | Imaginární přítelkyně |  Vzpomínky na internet
Za ty tři týdny, co jsem nenapsala žádný článek, se vyskytlo spoustu témat, u kterých jsem se rozčilovala, které jsem chtěla sepsat. Jenže než jsem se ke psaní dostala, moje emoce vyprchaly a já nějak postrádala onen výlev pocitů, ze kterých bych vycházela. V panelech prohlížeče mám ale stále otevřeny asi tři články, které jsem chtěla rozebírat, tak se k nim třeba někdy dostanu.
Asi před pěti minutami jsem narazila na jedno přiznání. Jop, uhádli jste správně, jedná se o přiznání z Facebookové stránky, kterých se vyrojilo za svého času obrovské množství a snad všechny skupinky lidí mají své "Přiznání". Já se poprvé setkala s tímto trendem u přiznání různých universit, ale postupně jsem necházela i jiná. Přiznání holek, kluků, cosplayerů, veganů, youtuberů, záchodových mís...

10 rozdílů mezi holčičkou a dámou

4. listopadu 2014 v 21:05 | Imaginární přítelkyně |  Vzpomínky na internet
Každý, kdo sleduje Raega na Facebooku, ví, jaký typ příspěvků většinou vytváří. O lásce, o tom, jak by se kluk měl k holce chovat, jak by se měla holka chovat ke klukovi, jak vidí vztahy a tak dále a tak dále...
Dřív mi ty na Facebookovou zeď dlouhé texty přišly zajímavé, většinou jsem souhlasila a přiznám se, že jako většina jeho fanynek jsem se nad nimi rozplývala. Dnes už to vidím trochu střízlivěji (jako snad všechno). Je to zvláštní, ale teď už mi ty "kecy" přijdou dost naivní. Často přemýšlím, jestli to autor myslí upřímně, nebo to všechno píše kvůli fanynkám. Chtěla bych věřit, že myslí opravdu vážně, ale nějak mi to nejde.
Ale to není důležité. Alespoň ne teď a pro tento článek. Dnes se zaměřím na jeden jeho příspěvek, který mě celkem překvapil a vyvodil ve mně různé emoce. Ať si o Raegových myšlenkách myslím své, většinou dávají smysl a jsou relativně rozumné. Tentokrát se mu to opravdu nepovedlo. Pojďme se podívat na jeho seznam 10 rozdílů mezi holčičkou a dámou ve vztahu.

Vánoce každý den?

2. listopadu 2014 v 16:49 | Imaginární přítelkyně |  Vzpomínky na internet
Včera jsem psala článek, na který mě přivedlo video Martina Roty s názvem "Tagy". Jen tak mimochodem jsem se zmínila i o zahlcenosti youtube asky. Dnes bych chtěla mluvit o dalším typu videí, kterých sice (naštěstí) není tolik, o to nezajímavějšími mohou být.
Narážím na unboxingy, nebo také rozbalovačky, jak si autoři název videí často rádi počešťují. Je totiž velice zábavné půl hodiny (někdy i více) sledovat, jak si youtuber rozbaluje balíček plný sladkostí, her, sladkostí, kondomů, chipsů, plyšových medvídků a v neposlední řadě sladkostí.

Taguješ, tagujete, tagujeme

1. listopadu 2014 v 19:08 | Imaginární přítelkyně |  Vzpomínky na internet
Toto je článek související s videem Martina Roty: Tagy (doporučuji nejdříve shlédnout ono video).
Poslední dobou se s tagy opravdu roztrhl pytel. Každý, kdo alespoň trochu sleduje československou youtube scénu, si toho určitě všimnul. Některé jsou zajímavé, některé méně, ale ať je to tak nebo tak, stále je jich prostě moc. I youtubeři sami by si měli uvědomit, že pokud za poslední dobu polovinu z jejich natočených videí nebo dokonce i více tvoří tagy, něco je špatně.