Leden 2013

Malý smutný klaun

29. ledna 2013 v 11:27 | Imaginární přítelkyně |  Příběhy z nevědomí

Povím vám příběh, který mi tento víkend našeptával studený zimní větřík do ucha.

Odehrává se v nevelkém cirkusu jménem Fairy Tail. Na pohled jako každý jiný, snažil se rozveselit každého svého návštěvníka, být vřelý a nabízet dočasné bezpečné útočiště pro všechny, kteří tuto pomoc potřebovali. V tomto cirkuse se nacházel i malý klaun. Všichni okolo na něm viděli úsměv, radost, štěstí a čerpali jeho optimismus ve svých těžkých časech. Ale vždy, když zůstal osamocen ve své maringotce, stal se z něj smutný klaun. Nikdo jeho vnitřní slzy neviděl.

Krysař

24. ledna 2013 v 11:26 | Imaginární přítelkyně |  Životní sitcom
"Nejmenuji se; jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem krysař."


Každý z nás hledá někoho, s kým by chtěl strávit zbytek života. Svého prince na bílém koni, či princeznu s dlouhými zlatými vlasy čekající na záchranu z vysoké věže, jež chrání krvežíznvý drak. Pro někoho má tento vyvolený kudrnaté kadeře a alesoň jednou už byl zachraňovat děti v Africe, pro jiného je vysněným partnerem metalista, jehož hlavní příjem tvoří okrádání důchodců, které pak používá jako pokusná morčata a dobrovolné dárce orgánů.

Záhada zamilovanosti

23. ledna 2013 v 22:02 | Imaginární přítelkyně |  Životní sitcom
Matematici jsou zvláštní lidé. Vidí svět v číslech, v logice. Jakoby snad celý vesmír, všechny fyzikální a jiné záležitosti se dali zapsat pomocí čísel. Je snad bůh jedna velká kalkulačka, která propočítává vše, co se na tomto světě udává? Snad pojem "osud" vyjadřuje jen znamínka "krát" a "děleno" na obrovské klávesnici, se kterou si hraje malé nezbedné dítě, které tuto hračku ukradlo všemocnému tátovi a teď řídí naše osudy náhodným logaritmováním našich životů.